PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107590}

Bliżej

Closer
7,2 104 686
ocen
7,2 10 1 104686
7,2 28
ocen krytyków
Bliżej
powrót do forum filmu Bliżej

K

ocenił(a) film na 4

Od pierwszej minuty wiedziałem że się nie pozabijają, a co do reszty
kicz jak jak pierdziellę

Kadente

zgadzam sie w 100%

ocenił(a) film na 8
Kadente

Podaj, proszę, jakiś przykład kiczu w tym filmie.

ocenił(a) film na 4
laxman

czat

ocenił(a) film na 8
Kadente

Aha, tak myślałem. Jeśli to dla Ciebie ,,kicz", to już wszystko jasne.

ocenił(a) film na 4
laxman

miło że się zrozumieliśmy :)

użytkownik usunięty
Kadente

No tak "Atlas Chmur", "Hitman" "Mission Impossible Ghost Protocol" to też arcydzieła :) i kiczu w nich ani, ani :).

ocenił(a) film na 4

Doszło mnie echo z otchłani usuniętych :)

ocenił(a) film na 5
Kadente

Może nie kicz, ale film mnie też nie zachwycił.

ocenił(a) film na 8
Peter2013

Myślę, że to jednak film dla ludzi, którzy sami mieli takie dziwne przeżycia - zdecydowanie to zmienia odbiór filmu. Pamiętam, że oglądałem go kilka lat temu i był bardzo przeciętny, a oglądając go dzisiaj, po moich wielu perypetiach miłosnych odebrałem go jak arcydzieło.

ocenił(a) film na 8
Kadente

nie wiem czy sugerowac sie twoja opinia..avatarowi daleles 10/10 a dla mnie film porazka

dmx777

nie no, jak wspomina o kiczu w kontekście Closer, a Avatarowi dał 10/10, to chyba go wywalę ze znajomych ;D

ocenił(a) film na 8
Kadente

kicz to nie byl. nara

dmx777

To nieporozumienie. Kadente nie twierdzi, że ten film jest kiczowaty w kazdym aspekcie poza tym, że się nie pozabijali. On używa zupełnie innej kategorii oceny estetycznej, cytuję "kicz jak jak pierdziellę " Na pewno nie ma ona nic wspólnego z kiczem, ponieważ film nie jest kiczowaty, a nie chcemy mu przypisywac aż tak grubego błędu. Możliwa jest oczywiście też sytuacja, że Kadente nie wie jakie jest znaczenie słowa kicz, skoro wydaje mu się, że skoro kiczowata (jego zdaniem) jest rozmowa to i prezentacja owej rozmowy jest kiczowata, a następnie jakimś cudownym związkiem, cały film, w którym owa kiczowata prezentacja wystąpiła. Jednak stawiam raczej na (niedysjunktywną) sytuację, wktórej Kadetne posługuje się owa sobie tylko znaną kategorią "kicz jak jak pierdziellę ", która pozostaje zagadką, zwłaszcza akcentując podwójne l. I niech tak już będzie.

ocenił(a) film na 8
Robcio_FW

nieporozumienie to dac avatarowi 10/10:)

ocenił(a) film na 8
dmx777

dokładnie...

ocenił(a) film na 4
Robcio_FW

jestem pod wrażeniem :)

ocenił(a) film na 8
Robcio_FW

szacunek za takie rozwinięcie tematu:)

a tak na marginesie - film odważny (chwilami nawet szokujący) i na pewno nie kiczowaty, chociaż bezpruderyjny; nie każdemu jednak ,jak wida,ć ta bezpośredniość przekazu przypada do gustu

ocenił(a) film na 9
Kadente

Dla ciebie kicz. Dla mnie samo życie... Dla paru innych osób, które znam, również. pozdrawiam

ocenił(a) film na 4
Kadente

Zgadzam się z kolegą. Głupi to był film, a szkoda bo początek był obiecujący...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones