PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=115676}

Kupiec wenecki

The Merchant of Venice
7,3 13 708
ocen
7,3 10 1 13708
6,8 4
oceny krytyków
Kupiec wenecki
powrót do forum filmu Kupiec wenecki

Nie ma to jak sprawiedliwość pozbawiona logiki!
Od kiedy krew nie jest ciałem? Albo dlaczego nie można było wykroić kilku kawałków ciała tak by ważyły razem funt? W umowie (z tego co było w filmie) był zapis o funcie ciała, a nie kawałku ciała o wadze funta.

ocenił(a) film na 7
vbazyl

Też się nad tym zastanawiałem.

ocenił(a) film na 7
vbazyl

Poskarż się Szekspirowi.

doris_27

Nie trolluj.

ocenił(a) film na 7
vbazyl

Chyba nie wiesz co to trolling.

doris_27

Poskarż się Diderotowi.
Fajnie nie?

doris_27

Mój wpis niezgodny z regulaminem? No proszę co za cenzura. Nawet nie można inteligentnie komuś odpowiedzieć, bo się narusza prawa idiotów!
Chyba czas pożegnać się i z FW. Internet to jednak intelektualna porażka, bo władzę tu mają oszołomi z uprawnieniami admina. Wolność słowa dopóki słowo jest zgodne z opinią admina :)

ocenił(a) film na 7
vbazyl

Wpis zawiera spoiler.

ocenił(a) film na 7
vbazyl

Wg umowy żyd sam miał wybrać fragment ciała.

ocenił(a) film na 8
vbazyl

Ludzie w średniowieczu nie byli zbyt logiczni.

ocenił(a) film na 8
vbazyl

Sądzący byli chrześcijanami. W Biblii (w Nowym Testamencie) mowa jest o krwi i ciele jako o dwóch odrębnych rzeczach, które wprawdzie stanowią w organizmie jedność, ale każda z nich pełni inną funkcję i symbolizuje co innego. Ciało to chleb a krew to wino. Zatem zgodnie z tą doktryną kupiec zgadzając się oddać ciało mógł zachować krew.

vbazyl

czasem warto wejść w komentarz do jakiegoś starego filmu, by przekonać się, że w dobie internetu, nawet byle półgłowek z piwnicy śmiało podważa dzieła najwybitniejszych ludzi w historii

fanatyk_hxc

Nie masz swojego życia że podniecasz się innymi? Czasem warto przeczytać komentarze żeby wiedzieć że większość z was to idioci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones